Євро-2014. Господарі без перемог, норвежки тріумфують

Sport.ua оглядає стартовий тур чемпіонату Європи з гандболу

2442
1

Чемпіонат Європи з гандболу досить швидкоплинний. Не встигнеш обернутися, а позаду вже залишився стартовий тур першого раунду змагань. Феєричні перемоги, драматичні розв’язки, неймовірна нічия, поразка збірної України – усе це і не тільки подарував нам перший тур. Тепер уже прийшов час підбити певні висновки стартових двох днів турніру.

Група А

Іспанія – Польща 29:22 (16:13)

Цей поєдинок став матчем-відкриттям цьогорічного турніру. На жаль, не можна сказати, що він цілком виправдав покладені на нього очікування. Іспанки були на голову сильнішими, старанно збільшуючи перевагу в рахунку з кожною атакою, здобувши, в підсумку, заслужену перемогу.

Полячкам вдалося вдало розпочати матч, але зіграти на рівних увесь матч біло-червоні не змогли. Уже у другій половині першого тайму іспанки пішли в невеличкий відрив. Коли рахунок на табло з рівного перетворився у -3 для Польщі, їхній головний тренер взяв тайм-аут, щоб якось виправити ситуацію. Але ця пауза мала лиш невеличкий ефект: полячки не посипалися далі і програли тільки три голи у першому таймі. У другому таймі іспанки були трішки ефективнішими в заключній фазі атаки, завдяки чому змогли ще більше збільшити свою перевагу. Фінальна сирена зафіксувала впевнену перемогу Іспанії з рахунком 29:22.

Але не можна сказати, що Польща виглядала ніяко. Біло-червоні теж атакували (зробили на одну атаку менше, ніж Іспанія), теж бігли, проте їх підвела реалізація: на такому рівні, якщо хочеться вигравати, потрібно реалізовувати більше 39% своїх атак. Окрім того, у збірної Польщі є проблеми з лівим флангом захисту – саме звідти прийшло чимало небезпеки. Що стосується іспанок, то вони показали свою готовність грати так, щоб супернику було незручно. Звісно, після цієї перемоги Іспанію все ще не можна вважати фаворитом групи, але заявку на вихід з групи команда зробила.

Угорщина – Росія 29:29 (14:15)

Напевне, найдраматичніший та найцікавіший матч першого туру. Фантастичний градус протистояння, що підіймався з кожною атакою все більше. Не скажеш, що якась команда заслужила поразку. Це якраз той момент, коли нічия – справедливий підсумок.

Почалося все з ривка збірної Росії, яка захопила лідерство з перших хвилин і увесь перший тайм була попереду. Максимальний відрив у цьому матчі теж був за росіянками – вони були попереду на п’ять м’ячів, але втримати перевагу не вдалося. За останні дві хвилини угорки спромоглися практично наздогнати суперника – на перерву команди пішли за мінімальної переваги гостей. Зі старту другої половини гри господарки майданчику взялися за справу серйозніше, ненадовго навіть перегнали суперниць, але росіянки відігралися і за десять хвилин до кінця знову вийшли вперед з різницею у два м’ячі. Головний тренер угорок був розлючений, він взяв тайм-аут, і саме ця пауза могла бути вирішальною, адже після неї його підопічні вирвалися вперед на два м’ячі, увесь зал уже був готовий тріумфувати, проте за хвилину до кінця матчу раптово прокинулися росіянки, які не забивали протягом останніх семи хвилин: дві результативні атаки за хвилини - і рахунок на табло рівний. На тому команди і розійшлися – 29:29, і тепер усе вирішуватиметься в наступних матчах.

Норвегія – Румунія 27:19 (16:7)

Перший матч в групі збірної України. Матч, в якому був відомий фаворит, але не вірилося, що все буде так просто. Збірна Норвегії, граючись, обіграла румунок і впевнено тріумфувала. Питання тільки в тому, який максимум у норвежок, адже очевидно, що свою найкращу гру вони не продемонстрували.

Збірна Норвегії відразу ж взяла ініціативу в свої руки: уже після перших десяти хвилин різниця в рахунку складала три голи. Але то був тільки початок! Норвежки якісно провели перший тайм в захисті, не даючи можливості суперницям розвернутися і спокійно кинути. Тоді як самі забивали м’ячі на різний манер. Після першої половини гри перевага скандинавок складала дев’ять м’ячів і здавалося, що вони виграють ще, але після перерви Норвегії нікуди не бігла. Граючи пішки практично увесь другий тайм, норвежки ще й спромоглися збільшувати перевагу, доводячи її інколи до +12. Все, що вдалося зробити румункам – якісний фінальний спурт (за останні три хвилини скоротили різниця на чотири м’ячі).

Важко сказати, хто в цій грі показав свій максимум. Очевидно, що Норвегія може і буде додавати, а от що стосується Румунії. Кінцівка матчу у них справді видалася непоганою, але це тому, що суперниці зупинилися, а от, коли норвежки бігли, справи у Румунії були дуже плачевними.

Німеччина – Нідерланди 26:29 (11:12)

У стартовому матчі нідерландки зуміли перетерпіти десять сухих хвилин і вирвати перемогу, навіть попри чудову гру воротаря Німеччини. Цей матч став одним з найбільш драматичних у першому турі.

Перша половина гри пройшла під акомпанемент сейвів Клари Вольтерінг – воротаря збірної Німеччини. Саме завдяки її чудовій грі на лінії воріт нідерландки не могли відзначитися практично вісім хвилин. Але коли раз у раз німкені давали суперницям шанси – навіть блискучий воротар не допоможе. За перший тайм збірна Німеччини втратила перевагу у чотири голи і навіть пішла на перерву у статусі наздоганяючого – 11:12. Друга половина гри не змінила практично нічого: Нідерланди виглядали більш злими і націленими на ворота, тоді як досвідченіші німкені моментами губилися під пресингом молодших суперниць. Фінальний рахунок на табло – 26:29 на користь нідерландок, але цей матч міг завершитися навіть з більшим розривом, якби не Клара.

Швеція – Хорватія 30:28 (16:16)

Другий матч господаря турніру - і знову без перемоги. У стартовому турі першості жоден з організаторів континентального форуму не зміг перемогти, і якщо Угорщина хоча б поділила очки, то Хорватія взагалі поступилася на своєму майданчику.

Не можна сказати, що шведки виглядали сильнішими. Просто скандинавки вміло реалізовували свої моменти, тоді як хорватки тринькали їх. Якщо брати до увагу суху статистику, то побачимо: кількість ударів по воротах рівна - 56 проти 56. Трішки краща реалізація у скандинавок – ось і їхня перемога. Фактично, ця перемога здобута в контратаках, які шведки проводили частіше і більше, аніж представники Балкан. Головне завдання хорваток – зробити висновки з гри і виправити ситуацію, поки не пізно, адже гра команди не така погана, просто треба підправити певні моменти, зняти з гравців той стрес, який зараз є у них.

Франція – Словаччина 21:18 (7:9)

Практично сенсація відбулася у першому матчі групи D. Один з головних аутсайдерів турніру - Словаччина - не дотерпіла буквально десять хвилин у матчі з француженками.

Ось він, яскравий приклад недооцінки суперника: Франція вийшла на цю гру абсолютно розслабленою і ледве не поплатилася за це. Отримавши хороших прочуханів від головного тренера після програної першої половини гри, француженки зібрали волю в кулак і змогли дотиснути неприступних суперниць у другій половині гри. Найбільший внесок у перемогу зробила Сіраба Дембеле – на її рахунку шість результативних атак у другому таймі.

Чорногорія – Сербія 22:19 (10:8)

Збірна Чорногорії розпочала захист титулу чемпіонок Європи у принциповому дербі проти сербок. Це був матч двох гідних суперників, в якому все вирішив вищий клас чемпіонок Європи.

Суперниці повільно входили у гру, стараючись не провалюватись в захисті і швидко атакувати. Можливо, рахунок на табло був би більшим, якби не чудова гра двох воротарів: і чорногорка, і сербка показали, що рівень гри на лінії воріт вирішує багато в гандболі. Тим не менш, збірна Чорногорії шукала різні шляхи до воріт суперниць, пробуючи зіграти через край або в лінію, чи то пробити здалеку або забити за рахунок індивідуальної майстерності. Саме завдяки бажанню довести, що вони кращі, чорногорки тріумфували у цій грі. Нехай перемога не така впевнена, але і суперник був доволі сильним.

12 грудня, 21:15. Словаччина – Сербія

Не чемпіонаті Європи немає ніяких пауз. Уже сьогодні розпочинається другий тур групового раунду, який покаже більше реальних фактів, ніж перший. Адже це був старт, команди тільки входили в турнір. Тим не менш, це був чудовий старт!