|
679
0

Україна везе з Валенсії дві медалі

Тетяна Петлюк завоювала срібну медаль, а Віта Паламар бронзову на зимовому чемпіонаті світу з легкої атлетики в Іспанії

Сьогодні, в останній день чемпіонату, в України були чотири можливості завоювати бодай одну медаль. У фіналах виступали Антоніна Єфремова (400 м), Тетяна Петлюк (800 м), Максим Мазурик (стрибки з жердиною) та  Віта Паламар (стрибки в висоту).До речі, Петлюк показала кращий час півфіналів (1:59.58), а Єфремова встановила особистий рекорд – 51,79 (3-й час півфіналів).

1) Антоніна Єфремова посіла четверте місце.
На другому колі фіналу на 400 метрів українка вийшла з 6-го на четверте місце і зробила спробу випередити американку Шаріз Вудс, але зробити цього не вдалося. Час Єфремової - 51,53 - новий особистий рекорд! Перемогла росіянка Олеся Зикіна (51,09).

2) Тетяна Петлюк посіла друге місце.
Наприкінці передостаннього кола українка випередила усіх суперниць і вийшла на перше місце. Протягом останньої 200-метрівки Петлюк трималася першою, але на фінішній прямій неймовірний ривок зробила австралійка Тамсин Льюїс, випередивши нашу спортсменку на 0,09 сек. (2:02.57 проти 2:02.66). Третьою фінішувала легендарна Марія Мутола з Мозамбіку.

3) Максим Мазурик посів шосте місце.
Українець взяв с другої спроби висоту 5,55, з першої 5,70, але усі три спроби на висоті 5,80 м виявилися невдалими. Переміг росіянин Євген Лук'яненко з результатом 5,90 м.

4) Віта Паламар посіла третє місце.
Українка з першої спроби взяла 1,88, з третьої 1,91, потім з першої 1,93, 1,95 та 1,97. З третьої спроби Віті підкорилась висота 1,99 м. Але для того, щоб завоювати медаль, Паламар повинна була встановити рекорд України - 2,01, і вона це зробила, з третьої спроби!
Випередити нашу співвітчизницю змогли лише хорватка Бланка Власіч (2,03) та росіянка Олена Слесаренко (2,01).
У перші два дні змагань більше всього ми сподівалися на багатоборку Людмилу Блонську, яка захищала в Валенсії титул чемпіонки світу. Але, на жаль, цього разу броварчанці не пощастило. В кожному з п'яти видів їй чогось не вистачало, щоб показати свій кращий результат, а в бігу на 800 метрів вона взагалі впала на фінішній прямій, після чого дісталась фінішної смуги пішки. У підсумку – останнє восьме місце із сумою 4474 очок.

А от іншій українській багатоборці, Наталії Добринській, до медалі не вистачило 11 очок. З результатом 4742 вона посіла непопулярне 4-е місце. Але і такий виступ є для неї успіхом. Її результати в Валенсії - 60 м/бар. – 8,63; висота – 1,75; ядро – 17,18; довжина – 6,31; 800 м – 2:15.69).
Перемогу святкувала бельгійка Тіа Хеллебо з результатом 4867. Серед інших результатів українських спортсменів відзначимо шості місця Євгенії Снігур у бар'єрному бігу на 60 м (8,12 сек.) та Ольги Саладухи у потрійному стрибку (14,32 м).

Росіянка Олена Соболєва стала єдиною спортсменкою на чемпіонаті, якій вдалося встановити новий світовий рекорд - на дистанції 1500 метрів вона перемогла  з результатом 3:57.71. Нагородою за це, окрім золотої медалі, стали 50 тисяч доларів США.
У медальному заліку перемогли американці – 5 золотих, 5 срібних, 3 бронзових медалей, на другому місці Росія (5-3-3), третя – Ефіопія (3-1-2). Загалом медалі завоювали представники 36 країн (з них золоті - 16 країн).